Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX20457ATIG/VY+
Fabricante:
Paquete:
28-TQFN (5x5)
Lote:
-
Descripción:
36V DUAL 3.5A AND 1.5A SYNC BUCK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.662
$5.662
10
$5.08725
$50.8725
25
$4.80928
$120.232
80
$4.168125
$333.45
230
$3.954394
$909.51062
490
$3.54825
$1738.6425
980
$3.20625
$3142.125
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 14V, 14V |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (5x5) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 3.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V (3.3V), 1V (5V) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MAX20457 |