Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX256EVKIT+
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL KIT MAX256
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Current - Output | 300mA, 300mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 400kHz |
| Voltage - Output | ±5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Outputs and Type | 2, Isolated |
| Utilized IC / Part | MAX256 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 3V ~ 5V |
| Base Product Number | MAX256 |