Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX4295ESE+
Fabricante:
Paquete:
16-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC AMP CLASS D MONO 2W 16SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.291
$9.291
10
$8.3942
$83.942
25
$8.00432
$200.108
100
$6.95001
$695.001
250
$6.63765
$1659.4125
500
$6.051975
$3025.9875
1000
$5.85675
$5856.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 2W x 1 @ 4Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Type | Class D |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Depop, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX4295 |