Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX4936CTN+T
Fabricante:
Paquete:
56-TQFN (11x5)
Lote:
-
Descripción:
IC TRANSMIT/RCVR SWITCH 56-TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Applications | Ultrasound |
| -3db Bandwidth | 65MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 56-TQFN (11x5) |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.62V ~ 5.5V |
| Series | - |
| Package / Case | 56-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 8 |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Switch Circuit | - |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX4936 |