Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX5138BGTE+T
Fabricante:
Paquete:
16-TQFN (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 16BIT V-OUT 16TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.1415
$8.1415
10
$7.353
$73.53
25
$7.011
$175.275
100
$6.0876
$608.76
250
$5.814
$1453.5
500
$5.301
$2650.5
1000
$5.13
$5130
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| INL/DNL (LSB) | ±2, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 5µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX5138 |