Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX517BCSA+
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 8BIT V-OUT 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.341
$8.341
10
$7.5373
$75.373
25
$7.18618
$179.6545
100
$6.23979
$623.979
250
$5.95935
$1489.8375
500
$5.433525
$2716.7625
1000
$5.25825
$5258.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | I²C |
| Settling Time | 6µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX517 |