Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX5250AEAP+
Fabricante:
Paquete:
20-SSOP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 10BIT V-OUT 20SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$19.038
$19.038
10
$17.55695
$175.5695
25
$16.76826
$419.2065
100
$14.992805
$1499.2805
250
$14.649
$3662.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.25, ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 10µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5250 |