Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX5322EAI+
Fabricante:
Paquete:
28-SSOP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 12BIT V-OUT 28SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.2895
$21.2895
10
$19.6327
$196.327
25
$18.74996
$468.749
100
$16.76484
$1676.484
250
$16.54425
$4136.0625
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 10µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | ±10.8V ~ 15.75V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5322 |