Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX5442AEUB+
Fabricante:
Paquete:
10-uMAX/uSOP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 16BIT V-OUT 10UMAX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$27.3695
$27.3695
10
$25.24625
$252.4625
25
$24.11176
$602.794
100
$21.55892
$2155.892
250
$21.27525
$5318.8125
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.5 |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 1µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5442 |