Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX5530ETC+
Fabricante:
Paquete:
12-TQFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 12BIT V-OUT 12TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.814
$5.814
10
$5.2497
$52.497
25
$5.00498
$125.1245
100
$4.34587
$434.587
250
$4.15055
$1037.6375
500
$3.784325
$1892.1625
1000
$3.66225
$3662.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±4, ±0.2 |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 660µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-TQFN (4x4) |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 12-WQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5530 |