Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6692MUA+
Fabricante:
Paquete:
8-uMAX/uSOP
Lote:
-
Descripción:
SENSOR DIGITAL 0C-125C 8UMAX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.263
$5.263
10
$3.95105
$39.5105
25
$3.51196
$87.799
50
$3.33621
$166.8105
100
$3.24843
$324.843
500
$2.721617
$1360.8085
1000
$2.546038
$2546.038
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Sensing Temperature - Local | 0°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Test Condition | 60°C ~ 100°C (0°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | 0°C ~ 125°C |
| Output Type | SMBus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensor Type | Digital, Local/Remote |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Standby Mode |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX6692 |
| Resolution | 10 b |