Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX871EUK+TG002
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG CHRG PUMP LCD 1OUT SOT23
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Charge Pump, LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Voltage - Output | -1.4V ~ -5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Input | 1.4V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX871 |