Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8888EZK33+T
Fabricante:
Paquete:
TSOT-23-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT23-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.66
$2.66
10
$2.39115
$23.9115
25
$2.25606
$56.4015
100
$1.92204
$192.204
250
$1.804772
$451.193
500
$1.579166
$789.583
1000
$1.353579
$1353.579
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 40dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 65 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.15V @ 300mA (Typ) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX8888 |