Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX962EUA+
Fabricante:
Paquete:
8-uMAX/uSOP
Lote:
-
Descripción:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8UMAX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.7635
$10.7635
10
$9.7223
$97.223
25
$9.2701
$231.7525
100
$8.04916
$804.916
250
$7.6874
$1921.85
500
$7.0091
$3504.55
1000
$6.783
$6783
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 86.02dB PSRR |
| Propagation Delay (Max) | 7ns |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 1.5mV @ 5V |
| Series | Beyond-the-Rails™ |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 15µA @ 5V |
| Hysteresis | 3.5mV |
| Current - Quiescent (Max) | 9mA |
| Base Product Number | MAX962 |