onsemi
Producto No:
MC33275DT-2.5G
Fabricante:
Paquete:
DPAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA DPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1685
$1.1685
10
$1.04405
$10.4405
25
$0.99066
$24.7665
100
$0.76057
$76.057
250
$0.672144
$168.036
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Voltage - Input (Max) | 13V |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 300mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MC33275 |