Microchip Technology
Producto No:
MCP19122-E/MJ
Fabricante:
Paquete:
24-QFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
DIGITALLY ENHANCED POWER ANALOG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.2725
$5.2725
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Serial Interfaces | I²C, PMBus, SMBus |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | PWM Signal |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Down |
| Duty Cycle (Max) | - |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Watchdog |
| Output Phases | 2 |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 1.6MHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 40V |
| Base Product Number | MCP19122 |