Microchip Technology
Producto No:
MCP3424-E/SL
Fabricante:
Paquete:
14-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC ADC 18BIT SIGMA-DELTA 14SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.8355
$4.8355
25
$4.028
$100.7
100
$3.6575
$365.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| Input Type | Differential |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Data Interface | I²C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 4 |
| Mfr | Microchip Technology |
| Features | PGA, Selectable Address |
| Number of Bits | 18 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 3.75 |
| Base Product Number | MCP3424 |