Microchip Technology
Producto No:
MCP73830LT-0AAI/MYY
Fabricante:
Paquete:
6-TDFN (2x2)
Lote:
-
Descripción:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 6TDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.083
$1.083
25
$0.9215
$23.0375
100
$0.836
$83.6
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 200mA |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-TDFN (2x2) |
| Series | - |
| Fault Protection | - |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 6V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | - |
| Base Product Number | MCP73830 |