Microchip Technology
Producto No:
MCP9902T-AE/RW
Fabricante:
Paquete:
8-WDFN (2x2)
Lote:
-
Descripción:
SENSOR DIGITAL -40C-125C 8WDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.779
$0.779
25
$0.6555
$16.3875
100
$0.589
$58.9
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Test Condition | -40°C ~ 65°C (-40°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | I²C/SMBus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-WDFN (2x2) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±1°C (±2°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Sensor Type | Digital, Local/Remote |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Features | One-Shot, Programmable Limit, Sleep Mode, Standby Mode |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MCP9902 |
| Resolution | - |