Vishay Dale
Producto No:
MCRL010010R00KHB00
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 100W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | 0.750" (19.05mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | - |
| Size / Dimension | 4.563" L x 0.750" W (115.90mm x 19.05mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Flanges |
| Resistance | 10 Ohms |
| Series | MCR |
| Power (Watts) | 100W |
| Package / Case | Module |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Mfr | Vishay Dale |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |
| Lead Style | Quick Connects, 0.188" (4.78mm) |