Cinch Connectivity Solutions
Producto No:
MD801-007-16M13-2PA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
MINIATURE D38999 CIRCULAR CONNEC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$119.2535
$119.2535
10
$109.4324
$1094.324
25
$105.22352
$2630.588
50
$101.71612
$5085.806
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.650" (16.50mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | - |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Electroless Nickel |
| Shell Size - Insert | 13-2 |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Contact Material | - |
| Mfr | Cinch Connectivity Solutions |
| Features | Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | - |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Applications | Aerospace, Military |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Silver |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Orientation | A |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | MD801 |
| Shell Material | Aluminum |
| Package | Bag |