Murata Electronics
Producto No:
MDH6045C-4R7NA=P3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 2.7A 23MOHM SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Current - Saturation (Isat) | 2.9A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 2.7 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 23mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MDH6045C |
| Inductance | 4.7 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Murata Electronics |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | MDH6045C |