Varitronix
Producto No:
MDLS-81809-SS-LV-G
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LCD MOD 8 DIG 8 X 1 REFLECTIVE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -5°C ~ 50°C |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Viewing Area | 61.00mm L x 15.80mm W |
| Display Mode | Reflective |
| Text Color | - |
| Product Status | Obsolete |
| Character Size | 10.75mm H x 6.45mm W |
| Series | MDL(S)-81809 |
| Display Format | 8 x 1 |
| Display Type | STN - Super-Twisted Nematic |
| Number of Characters | 8 |
| Backlight | Without Backlight |
| Voltage - Supply | 5V |
| Background Color | - |
| Dot Size | 1.25mm W x 1.30mm H |
| Mfr | Varitronix |
| Outline L x W x H | 80.00mm x 36.00mm x 6.80mm |
| Interface | Parallel |