Nichicon
Producto No:
MHBS355150KHS
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 15UF 10% 575VDC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.3715
$11.3715
10
$10.8015
$108.015
50
$9.09568
$454.784
100
$8.527295
$852.7295
500
$7.560841
$3780.4205
1000
$7.106057
$7106.057
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5.6 mOhms |
| Series | MHBS |
| Voltage Rating - DC | 575V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 15 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |