Microchip Technology
Producto No:
MIC2211-AAYML-TR
Fabricante:
Paquete:
10-MLF® (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ 10MLF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.2255
$1.2255
25
$1.0355
$25.8875
100
$0.9405
$94.05
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 80 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 60dB ~ 40dB (1KHz ~ 20kHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 150mA, 300mA |
| Number of Regulators | 2 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MLF® (3x3) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad, 10-MLF® |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.25V @ 150mA, 0.42V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MIC2211 |