Microchip Technology
Producto No:
MIC37100-1.5WS
Fabricante:
Paquete:
SOT-223-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.5295
$1.5295
25
$1.273
$31.825
100
$1.159
$115.9
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MIC37100 |