Freescale Semiconductor
Producto No:
MK20DX128VMP5
Fabricante:
Paquete:
64-MAPBGA (5x5)
Lote:
-
Descripción:
KINETIS K20: 50MHZ CORTEX-M4 PER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Speed | 50MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Number of I/O | 40 |
| Peripherals | DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 64-MAPBGA (5x5) |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Series | Kinetis K20 |
| Package / Case | 64-LFBGA |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Freescale Semiconductor |
| Connectivity | I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Data Converters | A/D 13x16b |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MK20DX128 |