WIMA
Producto No:
MKP1G051007J00JSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
MKP 10 10.0 UF 400 VDC 35X50X41.
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.969" (50.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 1.378" W (41.50mm x 35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP 10 |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |