WIMA
Producto No:
MKP1O134706G00JSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.6195
$3.6195
10
$2.91555
$29.1555
50
$2.50705
$125.3525
100
$2.273825
$227.3825
500
$1.69081
$845.405
1000
$1.574207
$1574.207
2500
$1.515906
$3789.765
5000
$1.48675
$7433.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 600V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |