Omron Automation and Safety
Producto No:
MKS1XT-10 AC200
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 200V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Switching Voltage | 220VDC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 11.6 mA |
| Coil Resistance | 3.16 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | 60 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | MKS-X |
| Operate Time | 20 ms |
| Contact Material | Silver Tin Indium (AgSnIn) |
| Coil Voltage | 200VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Must Operate Voltage | 160 VAC |
| Release Time | 20 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MKS1XT |