Melexis Technologies NV
Producto No:
MLX90377GGO-ADB-210-TU
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Lote:
-
Descripción:
TRIAXIS POSITION SENSOR - PERFOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 160°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| For Measuring | Linear Position |
| Resistance Tolerance | - |
| Grade | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | - |
| Series | - |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Technology | Hall Effect |
| Output Signal | Programmable |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Linearity | ±1° |
| Output | Analog Voltage, PWM |
| Part Status | Active |
| Packaging | Tube |
| Manufacturer | Melexis Technologies NV |
| Linear Range | - |