Mitsumi Electric Company Ltd
Producto No:
MM3575D01WBH
Fabricante:
Paquete:
VSOP-24A
Lote:
-
Descripción:
IC, MULTI CELL, BATTERY PROTECTI
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Cells | 3 ~ 5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | VSOP-24A |
| Function | Battery Protection |
| Series | MM3575 |
| Fault Protection | Over Current, Over Voltage |
| Package / Case | 24-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Mitsumi Electric Company Ltd |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Interface | - |
| Base Product Number | MM3575 |