JAE Electronics
Producto No:
MM70-314-310B1-1-R300
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN MXM 3.0 FMALE 314POS 0.020
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.4575
$7.4575
10
$6.7469
$67.469
25
$6.37336
$159.334
50
$6.21794
$310.897
100
$5.907005
$590.7005
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 314 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 3.94µin (0.10µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | - |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Obsolete |
| Card Thickness | 0.047" (1.20mm) |
| Series | MM70 |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Mfr | JAE Electronics |
| Features | Board Guide, Latches |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Card Type | MXM 3.0 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MM70-314 |