Rohm Semiconductor
Producto No:
MNR04M0ABJ270
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.095
$0.095
10
$0.0798
$0.798
25
$0.05548
$1.387
50
$0.04332
$2.166
100
$0.030875
$3.0875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | - |
| Number of Resistors | 4 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MNR |
| Power Per Element | 62.5mW |
| Package / Case | 0804, Convex, Long Side Terminals |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance (Ohms) | 27 |
| Circuit Type | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Resistor-Ratio-Drift | - |