u-blox
Producto No:
MPCI-L201-02S
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RF TXRX MODULE CEL AMERICA AT&T
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Current - Transmitting | 880mA |
| Serial Interfaces | mPCIe, USB |
| Mounting Type | Card Edge |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Power - Output | 18dBm |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Series | MPCI-L2 |
| Sensitivity | - |
| Memory Size | - |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 150Mbps |
| Current - Receiving | 880mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Modulation | 8PSK, GMSK |
| Mfr | u-blox |
| Frequency | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Tray |
| Protocol | EDGE, GSM, HSDPA, HSUPA, LTE |
| Base Product Number | MPCI-L201 |