Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
MPDRX308S
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 1.65V 11W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Output 1 | 1.65V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.80" L x 0.69" W x 0.17" H (20.2mm x 17.6mm x 4.2mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 6.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 6.2V |
| Series | MPDRX |
| Power (Watts) | 11 W |
| Control Features | Enable, Active High |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Package / Case | 12-SMD Module |
| Efficiency | 82% |
| Mfr | Murata Power Solutions Inc. |
| Features | Remote On/Off, OCP |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MPDRX |