Monolithic Power Systems Inc.
Producto No:
MPQ4559DQ-LF-Z
Fabricante:
Paquete:
10-QFN (3x3)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10QFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 55V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 52V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-QFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.8V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | Up to 2MHz |
| Mfr | Monolithic Power Systems Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MPQ4559 |