Stackpole Electronics Inc
Producto No:
MR10JTR500
Fabricante:
Paquete:
Axial
Lote:
-
Descripción:
RES 0.5 OHM 5% 10W AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | - |
| Size / Dimension | 0.475" Dia x 1.925" L (12.07mm x 48.90mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 500 mOhms |
| Series | MR |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Axial |
| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |