Microchip Technology
Producto No:
MRF24J40T-I/ML
Fabricante:
Paquete:
40-QFN (6x6)
Lote:
-
Descripción:
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 40VFQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | 23mA |
| Serial Interfaces | SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | 802.15.4 |
| Supplier Device Package | 40-QFN (6x6) |
| GPIO | 6 |
| Power - Output | 0dBm |
| Series | - |
| Type | TxRx + MCU |
| Sensitivity | -95dBm |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Current - Receiving | 19mA |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 3.6V |
| Modulation | O-QPSK |
| Mfr | Microchip Technology |
| Data Rate (Max) | 625kbps |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | Zigbee®, MiWi® |
| Base Product Number | MRF24J40 |