Microchip Technology
Producto No:
MTD6501D-HC1
Fabricante:
Paquete:
10-MSOP
Lote:
-
Descripción:
IC MOTOR DRIVER 2V-14V 10MSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.311
$1.311
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Voltage - Load | 2V ~ 14V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 2V ~ 14V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Interface | PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Base Product Number | MTD6501 |