Marktech Optoelectronics
Producto No:
MTPD1346-030
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SENSOR PHOTODIODE 1300NM TO46-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Responsivity @ nm | - |
| Spectral Range | 800nm ~ 1750nm |
| Viewing Angle | 45° |
| Diode Type | PIN |
| Response Time | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 1300nm |
| Series | 1346 |
| Package / Case | TO-46-3 Lens Top Metal Can |
| Active Area | 0.30mm Dia |
| Current - Dark (Typ) | 100nA |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 5 V |
| Package | Bulk |
| Color - Enhanced | Infrared (NIR)/Red |