Omron Automation and Safety
Producto No:
MY3-AC110/120
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 120V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.0995
$21.0995
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Coil Current | 8.4 mA |
| Coil Resistance | 4.43 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 36 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | MY |
| Operate Time | 20 ms |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Release Time | 20 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MY3-AC110 |