Panasonic - BSG
Producto No:
N-270AAL3X1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BATTERY PACK NICAD 3.6V 2/3 AA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 3 |
| Battery Cell Size | 2/3AA |
| Voltage - Rated | 3.6 V |
| Size / Dimension | 0.56" L x 0.56" W x 3.52" H (14.2mm x 14.2mm x 89.4mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 41.73 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | Cadnica |
| Capacity | 270mAh |
| Note | - |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Mfr | Panasonic - BSG |
| Package | Bulk |
| Structure | Front to Back, 1 Row x 3 Cells |