onsemi
Producto No:
NCL30160DR2G
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER RGLTR PWM 1A 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.045
$1.045
10
$0.9329
$9.329
25
$0.88578
$22.1445
100
$0.680105
$68.0105
250
$0.601046
$150.2615
500
$0.56943
$284.715
1000
$0.44289
$442.89
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 8V |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 40V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | onsemi |
| Frequency | 1.4MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1A |
| Base Product Number | NCL30160 |