onsemi
Producto No:
NCP1072P065G
Fabricante:
Paquete:
7-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.349
$1.349
10
$1.20935
$12.0935
25
$1.14836
$28.709
100
$0.881695
$88.1695
250
$0.77919
$194.7975
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Breakdown | 700V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 7-PDIP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Power (Watts) | 19 W |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 65kHz |
| Voltage - Start Up | 8.2 V |
| Mfr | onsemi |
| Duty Cycle | 68% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 6.3V ~ 10V |
| Base Product Number | NCP1072 |