onsemi
Producto No:
NCP1079ABP100G
Fabricante:
Paquete:
7-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.451
$2.451
10
$2.20495
$22.0495
25
$2.0805
$52.0125
100
$1.664305
$166.4305
250
$1.456312
$364.078
500
$1.414702
$707.351
1000
$1.123432
$1123.432
2500
$1.081822
$2704.555
5000
$1.040222
$5201.11
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Topology | Flyback |
| Voltage - Breakdown | 700V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 7-PDIP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Series | - |
| Control Features | - |
| Power (Watts) | 41 W |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Power, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Voltage - Start Up | 8.4 V |
| Mfr | onsemi |
| Duty Cycle | 68% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 6.5V ~ 20V |
| Base Product Number | NCP1079 |