onsemi
Producto No:
NCP115ASN150T2G
Fabricante:
Paquete:
5-TSOP
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA 5TSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.342
$0.342
10
$0.25365
$2.5365
25
$0.22154
$5.5385
100
$0.126635
$12.6635
250
$0.11875
$29.6875
500
$0.095
$47.5
1000
$0.072827
$72.827
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 95 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 70dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP115 |