onsemi
Producto No:
NCP1910B100DWR2G
Fabricante:
Paquete:
24-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC OFFLINE SW HALF-BRDG 24SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Topology | Half-Bridge |
| Voltage - Breakdown | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Internal Switch(s) | No |
| Series | - |
| Control Features | Power Good, Soft Start |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Voltage |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), 23 Leads |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Voltage - Start Up | 10.4 V |
| Mfr | onsemi |
| Duty Cycle | 97% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9V ~ 20V |
| Base Product Number | NCP1910 |