onsemi
Producto No:
NCP51530BMNTWG
Fabricante:
Paquete:
10-DFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC HALF BRIDGE DRIVER 2A 10DFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.501
$1.501
10
$1.34805
$13.4805
25
$1.27148
$31.787
100
$1.01707
$101.707
250
$0.889922
$222.4805
500
$0.8645
$432.25
1000
$0.686527
$686.527
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Load Type | Inductive, Capacitive |
| Voltage - Load | 700V |
| Current - Peak Output | 3.5A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-DFN (4x4) |
| Series | - |
| Fault Protection | UVLO |
| Package / Case | 10-VDFN Exposed Pad |
| Technology | Power MOSFET |
| Voltage - Supply | 10V ~ 17V |
| Mfr | onsemi |
| Features | Bootstrap Circuit |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 2A |
| Interface | Logic, PWM |
| Base Product Number | NCP51530 |