onsemi
Producto No:
NCP718AMT250TBG
Fabricante:
Paquete:
6-WDFN (2x2)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 800MA 6WDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.741
$0.741
10
$0.6517
$6.517
25
$0.61218
$15.3045
100
$0.464075
$46.4075
250
$0.394934
$98.7335
500
$0.375193
$187.5965
1000
$0.28632
$286.32
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 80 µA |
| Voltage - Input (Max) | 24V |
| PSRR | 60dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 800mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 300 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WDFN (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.49V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCP718 |